Geride kalan sekiz yılda olduğu gibi yüksek lisans tez yazdırma konusunda hizmetlerimiz aralıksız devam ediyor. Yüksek lisans tez yazdırma işlemleri bildiğiniz gibi bizden sorulur. Lisans eğitiminin sona ermesiyle birlikte eğitime devam etmek isteyenler bu düzeyden devam ederler. Böylelikle belirli bir kategoride uzmanlaşmak hedeflenir. Önce dersler talebenin karşısına çıkar. Sonra ise tez yazım süreci. Aslında genel olarak dersler bir şekilde tamamlanır. Sonrasında ise asıl zorlu kısım ise tez hazırlama aşamasıdır. Çünkü birçok kişi ne yapacağını bilmez. Danışman ise bazı durumlarda yardımcı olmaz. Hal böyle olunca da profesyonel destek gerekir. Bunun için doğru yerdesiniz. İhtiyaç duyulan konularda her daim yanınızdayız. Tamamen özgün işler yazarız. İntihal olmaz. Kullanılan kaynaklar size iletilir. Danışmandan gelen eleştiriler yapılır. Bu durumda size pek iş kalmıyor. Sadece danışman öğretim üyesi ile görüşmeniz yeterli olacaktır.

Yüksek Lisans Programları

Birçok kez vurgulandığı üzere, yüksek lisans programları yoğun olarak ilgi görür. Çünkü artık üniversite mezunu olmak çok önemli değil. Yüksek lisans programları ise fakülte eğitimi sonrasında ciddi katkı verebildiğinden dolayı çokça tercih edilir. Şüphesiz bunun en önemli nedeni bir dalda uzmanlaşma isteğidir.

a-) Tezsiz Programlar

Yüksek lisans düzeyi eğitimde en çok başvurulan alan tezsiz programlar olarak görülür. Çünkü tezsiz programlar için sınav vs. gerekmez. İlgili okulun koşulunu sağlıyorsanız anında gidip kaydolabilirsiniz. Bildiğiniz gibi ALES denilen sınav artık tez olmayan programlarda kalktı. Dolayısıyla da ilgili bölümler işlevsel olarak kolayca erişilebilir hale gelmiştir.

b-) Tezli Programlar

Diğerine göre tezli programlar daha az tercih edilir. Çünkü insanlar teze önem vermiyor. Burada doktora yapmak isteyenler sıkça tezli programlar üzerinden ilerlemek ister. Çünkü tezsiz olursa doktoraya geçemezsiniz. Eğer ki siz de tez hazırlama istiyorsanız bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Tez Yazan Yerler Seçerken Dikkat

Merak edilen bir diğer husus tez yazar yerler seçerken dikkat edileceklerdir. Çünkü birçok kişi bilgi sahibi değil. Hal böyle olunca tez yazan yerler seçerken dikkat edilmesi gerekenlerle ilgili kapsamlı bilgiye ulaşmak zor. Oysa biz bu konuda şeffafız. Çünkü bizden hizmet almasanız bile yardımcı oluruz. Konu hakkında detaylı bilgi isteyiniz.

a-) Ölçek Belirlemeden Konu Seçimi

Tez yazım işlemleri sürecinde en sık yapılan hata ölçek belirlemeden konu seçimi olarak görülür. Siz asla böyle yapmayın. Ölçek belirlemeden konu seçimi nedeniyle birçok işin yarım kaldığını görüyoruz. Ancak biz de sizi kurtaramayız. Eğer ki çok spesifik bir konu ve ölçek yoksa bizim elimizde sihirli değnek yok. Bu durumda konu değişikliğine gidilir. Ancak ciddi manada emek zayi olur.

b-) Literatürün Sınırlı Olduğu Konu Belirlemek

İkincil olarak görülen bir diğer hata ise literatürün sınırlı olduğu konu belirlemek olarak görülür. Çünkü böyle bir durumda ileride çıkmaza girmeniz muhtemeldir. Kaynağın az olması sizin ilerlemenizi durdurur. Bizden söylemesi. Aman dikkat!

c-) Yabancı Literatür Ağırlıklı Olan Konu Seçmek

Öğrencilerin yabancı literatür ağırlıklı olan konu seçmek noktasında ciddi problemleri oluyor. Çünkü konu belirlerken yeterli araştırma yapılmıyor. Bu durumda ise ilerleyen aşamada işler çıkmaza giriyor. Oysa yapılması gereken basittir. İlk aşamada bu durumu incelemeniz elzemdir. Eğer yabancı diliniz zayıfsa ilerde ciddi problemler yaşamanız olasıdır.

d-) İlgisiz Olduğumuz Konular Belirleme

Eğer ilgisiz olduğunuz konular belirleme gibi bir hataya düşerseniz kötü olur. Çünkü ilgisiz olduğunuz konular belirleme gibi bir durum sonucu konuya ilgi olmaması nedeniyle motivasyon düşük olur. Motivasyon olmazsa o işin sonu gelmez. Bizden söylemesi. Siz siz olun, sevdiğiniz ya da merak ettiğiniz konuda çalışın.

e-) Tamamen Danışmanın Taleplerine Göre İlerlemek

Danışman taleplerini dikkate almak zorundasınız. Dikkat ederseniz zorundasınız dedik. Çünkü süreç onun etrafında ilerler. Tamamen danışmanın taleplerine göre ilerlemek ise yine mühim bir hatadır. Unutmayın ki bu sizin teziniz ya da projeniz. Bu nedenle danışmanlar her şeyi kendisi yönlendirmek istemez. Sizin de gerektiği anlarda danışmana karşı işinizi savunmanız beklenir. Her şeye tamam demek olmaz. Yeri gelirse itiraz etmelisiniz. Kararını bulun!

Tez Yazdırma Aşamasında Yapılan Hatalar

Genelde akademik çalışmalar yaptırmak kolay değildir. Çünkü bu iş koordinasyon ister. Tez yazdırma aşamasında yapılan hatalar konusunda bu durum birinci sırada gelir. Çünkü karşı tarafın zihnindeki ile sizinki uyuşmalıdır. Hatta danışmanın ki daha mühimdir. Bu nedenle söz konusu koordinasyonu sağlamak önemlidir. Burada size büyük iş düşüyor.

a-) Hızlı Karar Vermek

Çalışma sahibi olarak hızlı karar vermek yapabileceğiniz en mühim hatadır. Bazen hızlı karar vermek gerekebilir ancak her daim değil. Çok kez görüyoruz ki insanlar anından karar verip işlemi başlatmak istiyor. Ancak neyin ne olduğunu bilmek gerekir diye düşünüyoruz. Ayrıca burada bir süre araştırıp sakince karar vermeniz önerilir. Siz siz olun işiniz son ana bırakmayın. Temel sorun budur.

b-) Çok Kısa Sürede İşlemleri Başlatmak

Yukarıdaki sürecin devamı olarak çok kısa sürede işlemleri başlatmak gösterilebilir. Çünkü çok kısa sürede işlemleri başlatmak önerilmez. Önce bir düşünün, bilgi toplayın ve araştırın. Bu bilgileri sentezleyin. Sonrasında ise kararınızı verin.

c-) Detaylı Araştırma Yapmamak

Devamında görüleceği üzere detaylı araştırma yapmamak yine sizi olumsuzluğu itebilir. Herhangi bir ürün alırken yapıldığı gibi kapsamlı araştırma önerilir. Neyin ne olduğunu tespit edin. Sonra ihtiyacınızı belirleyin. Bilgileri toplayın. İşin niteliğini öğrenin. En sonunda sakin kafa ile işlemleri sonlandırın. İnanın sizin yararınıza olacak.

d-) Tezin Nasıl Hazırlanması Gerektiğini Bilmemek

En sık karşılaşılan durumdur. İnsanlar araştırma istemiyor. Tezin nasıl hazırlanması gerektiğini bilmemek normalmiş gibi düşünüyor. Oysa çok ciddi hatadır bu. Çünkü siz işin nasıl olması gerektiğini bilmezseniz kandırılabilirsiniz. Bu nedenle önce bunu öğrenin. Ondan sonra bu koşulları sağlayacak bizim gibi profesyonellere ulaşın. İstekleriniz olmayacaksa orayla çalışmayın. Alternatiflere yönelin.

e-) Her Söylenene İnanmak

Aksi ispatlanana dek herkes dürüsttür. Ancak iş hizmet satın almak olunca konuya mesafeli olmanız önerilir. Çünkü her söylenene inanmak doğru olmaz. Eğer ki size karşı dürüst olmayan biri denk gelirse böyle bir durumda kötü sona hazır olun. İyi ama ne yapacağız? Diye sorarsınız. Yukarıdaki başlıklarda anlatılanları mutlak suretle yerine getirin. Eğer böyle olursa zaten yüksek lisans tez yazdırma aşamasında belirli bir bilgi sahibi olacaksınız. Böylelikle daha sağlıklı karar vermeniz mümkün olur.

f-) Hatalı Tez Merkezi Seçimi

Aslında üçüncü başlıkta anlatılanların tamamı sizi hatalı tez merkezi seçimi sürecine götürür. Çünkü bunlar olması gerekenlerdir. Eğer ki siz anlatılanları uygularsanız, sonuçta doğru alternatiflere ulaşmanız kuvvetle muhtemeldir. Ancak herhangi bir aşamada dikkatsiz olursanız her sektörde olduğu gibi iyi niyetli olmayanlar burada da sizi karşılayabilir. Şeffaf bir iletişim süreci size hatalı tez merkezi seçimi noktasında yarar sağlar.

g-) Danışmanın Her Söylediğine Tamam Demek

En nihayetinde danışmanın her söylediğine tamam demek doğru değildir. Birçok kişi danışmanın her söylediğine tamam demek nasıl mümkün olmaz diyor. Oysa bu her daim mümkündür. Çünkü danışman sizin boş biri olmanızı istemez. Bu demek değil ki danışmanla kavga edin. Tam aksine kendisini ikna etmeniz gerekir. Bu ise ancak belirli bir bilgi ile mümkün olur. Yapmanız gereken nazik bir dille kendisini ikna etmek olmalıdır. Aksi düşünülemez. Unutmayın ki her şeye tamam derseniz işler istediğiniz gibi gitmez. Sonuç olarak tüm bu anlatılanlar sizin başarıya ulaşmanız için temel bilgileri içermektedir. Bizimle çalışacak olmasanız bile dikkate almanız önerilir. Eğer ki süreci bizimle yürütmek isterseniz, bu ve benzeri kıstaslarda size ek önerilerimiz olacaktır. Sonuçta sizin başarılı olmanız bizim temel hedefimizdir. Detaylı bilgi almak ve/veya başvuru için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bildiğimiz tüm detayları sizinle paylaşmak isteriz. Sonuç odaklı işlerle mezuniyete giden yolda size eşlik etmek bizi memnun edecektir.