Yüksek Lisans Tezi Hazırlatmak Pahalı Mı?

Belki de en sık kurulan cümlelerin başında geliyor: Yüksek lisans tezi hazırlatmak pahalı mı? Kısaca yanıt vermek gerekirse göreceli kavramdır. Yüksek lisans tezi hazırlatmak pahalı mı diye merak edenler için aslında yanıtlar her daim değişir. Çünkü her bir insanın farklı tüketim alışkanlıkları vardır. Örnek vermek gerekirse bazı kimseler herhangi bir ürünü 100 TL olduğu için pahalı bulur ve almaz. Oysa muadil bir üründe ise 1.000 TL olan fiyat bir diğer kişi için önemli değildir. Hemen parasını öder ve 1.000 TL’ye onu satın alır. Dolayısıyla da burada ucuz ya da pahalı gibi yorumlar çok değişkenlik gösterecektir. Ek olarak tüketim alışkanlığımızı belirleyen bir diğer mühim mesele ise gelir durumumuzdur. Atalarımızın ayağını yorganına göre uzatmak deyiminde olduğu gibi bir hizmet ya da ürünü almak için gelir durumu direkt olarak belirleyici olacaktır. Son olarak bu hususta ifade edilmesi gereken bir diğer mühim konu ise bilginin pahalı bir şey olduğu gerçeğidir. Birçok kimse bu işe ne şekilde bedel biçiyor bilmiyoruz ancak çok cüzi rakamları telaffuz etmek bazı durumlarda mümkün olmayacaktır. Özellikle de yüksek lisans tezi hazırlama işlemleriyle alakalı olarak. Yine de tamamen sizin istediğiniz çalıştayın ücreti etkileyeceğini önemle vurgulamak isteriz. Ortalama bir fiyatımız olmadığı için sizden istenen bölüm, konu, sayfa sayısı, teslim tarihi ve metodoloji gibi bilgileri bize iletmeniz gerekiyor.

 

1. Yüksek Lisans Tezi Hazırlatmak

Çoğu durumda öğrencilerin mecburi olarak yüksek lisans tezi hazırlatmak durumunda olduklarına şahit oluyoruz. Yüksek lisans tezi hazırlatmak ağırlıklı olarak yoğun iş hayatı olan kimseler tarafından tercih edilmektedir. Dahası akademik bir yayın meydana getirmek düşündüğünüz kadar olmayacaktır. En basiti akademik araştırma yapmak ve bunu yazıya dökmek başlı başına zorlu süreçlerden meydana gelmektedir. Bu nedenledir ki çoğu öğrenci bu tip alternatif yollara başvuruda bulunmaktadır.

 

2. Yüksek Lisans Tezi Hazırlatmak Etik Mi?

Diğer taraftan yüksek lisans tezi hazırlatmak etik mi? Konusu da var. Açıkçası bu etik değildir. Ancak bazı anlarda yüksek lisans tezi hazırlatmak etik mi diye düşünmek bile mümkün olmuyor. Çünkü modern hayat insanı ciddi manada işe zaman ayırmak durumundadır. Ek olarak evli olduğunuzu ve çocuklarınızın da bulunduğunu düşünelim. Bu durumda hangi hususta zamanı dengeleyeceğiniz noktasında şaşkınlık yaşayabilirsiniz. Buna bir de ilgisiz bir danışman öğretim üyesi eklenirse işler iyice çığırından çıkabilir. Çünkü insanlar yüksek lisans tezi yazım ya da istatistik veri analizi hakkında işlem yaparken ciddi manada yıpranabilmektedir. Bazı danışmanlar hiçbir şekilde yönlendirici olmamaktadır. Açıkçası ilgisiz ve yönlendirici olmayan bir danışman hocanız varsa mümkün olduğu takdirde direkt olarak değişiklik isteyiniz. Bu hususta enstitünün takvimi belirleyici olmaktadır. Dikkat ediniz.

 

3. Yüksek Lisans Tezi Hazırlatmak Gerçekten Pahalı Mı?

Ana inceleme konumuza dönecek olursak yüksek lisans tezi hazırlatmak gerçekten pahalı mı? Kişisel olarak bize yüksek lisans tezi hazırlatmak gerçekten pahalı mı derseniz kesinlikle hayır yanıtını paylaşabiliriz. Burada şu an ücret paylaşmayacak olmamıza rağmen bazı kurumların bizim maliyetimizden bile düşük rakamlar talep ettiğini duymamıza rağmen yine de pahalılıktan uzak olduğumuzu vurgulamak isteriz. Çünkü burada odaklanmanız gereken kıstas ne satın alacağınızı düşünmek olmalıdır. Bilimsel bir araştırma satın almak istiyorsunuz. Üstelik bunun tamamen özgün ve daha önce yapılmamış olması gerekiyor. Eğer ki bu iş çok ucuza mal edilecekse işin mutlaka bir noktasından niteliğinin kısılması gerekiyor. Ki bu genelde dürüst olmayan eylemlerdir. Yani kopyalama ve intihali kastediyoruz. Böyle bir çalışma için kimseye para ödemenize gerek yok. Kopya bir iş çıkaracaksınız bunu siz de sıfır maliyetle yapabilirsiniz. Ancak hemen ekleyelim ki böyle yüksek lisans tezi ya da dönem projesini kabul ettirme ihtimaliniz yüzde sıfırdır (evet 0). Bunu aklınızdan çıkarmamanızı öneriyoruz.

 

4. En İyi Yüksek Lisans Tezi Yazdırma Merkezi

Anlatılanlardan hareketle en iyi yüksek lisans tezi yazdırma merkezi noktasında ciddi araştırma yapmanız gerekiyor. En iyi yüksek lisans tezi yazdırma merkezi umurumda değil bana ucuz olsun derseniz en basit ifade ile paranızı çöpe atmış olursunuz. Yukarıda da vurgulandığı üzere alıntı oranı yüksek bir tezin ya da yüksek lisans projesinin başarılı olması en basit ifade ile imkansızdır. Sizin çalışma sahibi olarak yapmanız gereken özgün ve daha önce yapılmamış bir tezi ya da projeyi meydana getirmenizdir. Eğer ki kendiniz yapmıyorsanız da hizmet satın alacağınız kurumdan bunu talep etmeniz gerekir. Elbette kimse size biz sizi dolandıracağız demez. Bunun için kendinizin araştırma yapması ve ona göre süreci doğru bir kuruma yönlendirmeniz gerekiyor. Bir sayfalık ödev bile olsa tamamen özgün ve orijinal akademik çalışma meydana getiriyoruz. Sizi memnun edeceğiz ki uzun vadede bunun bize olumlu geri dönüşü olsun. Detaylı bilgi almak ya da başvuru için bizimle irtibat kurabilirsiniz.