Öğrencilik zamanlarının sonlanmasına yakın sancılı süreç başlar. Çünkü dersler biter ve tez hazırlama aşaması gelir. Burada biz de profesyonel destekler ile yüksek lisans tez hazırlama hakkında size yardımcı oluyoruz. Gereksinim duyarsanız profesyonel hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Tüm akademik düzeylerden başvuru yapabilirsiniz. Şimdi farklı konularla ilgili açıklamalara geçelim. Bunlar;

A-) Lisans Programları

Bildiğiniz üzere lisans programları artık çok ilgi görüyor. Milyonlarca insan bu düzey eğitim alıyor. Çok yüksek işsizlik olsa bile artık herkes üniversite mezunu olmak istiyor. Bu nedenle de lisans programlarına olan ilgi git gide artıyor.

B-) Yüksek Lisans Programları

Lisans eğitimi artık yeterli görülmüyor. Bu sebeple yüksek lisans programları tercih ediliyor. Fakülte eğitimi bitince bu düzey nerdeyse zorunlu gibi algılanıyor. Çünkü insanlar arasında rekabet arttı ve artık sürekli eğitim isteniyor. Birçok kişi istemese bile eğitime devam ediyor.

C-) Doktora Programları

Geri kalan yıllarda belki sadece akademik kariyer isteyenler bu programlara giderdi. Oysa günümüzde işler değişti. Çünkü doktora programlarına olan ilgi arttı. Akademik kariyer isteyenler ayrı olmak kaydı ile artık teknik bilgi noktasında kendini geliştirmek isteyenler bu seviyede eğitime devam ediyor. En üst düzey olduğundan zorlu bir aşamadır. Kamuda kazanmak zordur. Özel de ise ciddi bütçe gerekir. Bazen yıllık 50 bin liralar konuşulur. Bu nedenle doğru bir yönlendirme olması şarttır.

  • Acil – çözümler üretir

  • Kurumsal – danışmanlık

  • Tecrübe – bilgi

  • Birikim – bilgi bankası

  • Ulaşım – hızlı ileişim

Tezhane Hangi Konularda Tez Yazar

D-) Tezli Yüksek Lisans Bölümü

En çok yüksek lisans programlarına ilgi olması normaldir. Bu yüzden tezli yüksek lisans bölümü açıklanacaktır. Eğer ALES sınavına girerseniz bu eğitimi almanız mümkün olur. Bu bazen mümkün olmazsa alternatif olarak tezsize geçebilirsiniz. Tez yazmak zorlu olduğundan bazı kimseler alternatiflere yönelir.

E-) Tezsiz Yüksek Lisans Programları

Lisansüstü düzeyde en çok tezsiz yüksek lisans programlarına başvuru olur. En çok talebe buradadır. Çünkü artık ALES kalktı. Dolayısıyla isteyen herkes girebiliyor. Bu bir yönden iyidir. Diğer taraftan ise iyi olmayabilir. Kısacası her ikisi de. Çünkü bu rekabet şartlarında artık öne geçmek zordur. İnsanlar bir adım öne geçmek için elinden gelenin fazlasını yapıyor ve eğitime devam ediyor. Proje hazırlamak bu düzeyin en son adımıdır. Bazıları buna dönem projesi de diyor. Adı önemli olmasa da konu hakkında faaliyetlerimiz vardır.

2. Tez Yazan Yerler

Birçok tez yazan yer var ancak hangisi işinde iyi? İnsanlar bunu merak ediyor. Hepimiz hizmet almak için doğru kuruma ulaşmak isteriz. Ancak bu her daim mümkün olmaz. Hal böyle olunca da iyi bir araştırma şart olur. Konu hakkında detaylı bilgi için bu yayını incelemeniz büyük oranda yardımcı olur. Ek bilgi isterseniz bize ulaşın. Size gerekli açıklama yapılacak. Ayrıca web sayfalarını inceleyiniz. Böylece fikir sahibi olursunuz.

A-) Tez Yazım Süreçleri

Her ne olursa olsun insanlar tez yazım süreçleri hakkında pek bilgi sahibi değildir. Daha doğrusu hiç değil. Çünkü anlıyoruz ki sadece fiyat sorup işi başlatıyorlar. Bu çok yanlış bir yaklaşımdır. Bazen sonuç hüsran olur. Nedeni ise basit: Anlamadan bilmeden işe başlanır. Oysa bunu önermeyiz. Ön araştırma süreci uzun olmalıdır. Bunun neticesinde başarı gelecektir. İnsanlara anında güvenmek doğru değil. Önce araştırıp sonra nihai kararı vermek lazım. Bu nedenle detaylıca araştırınız. Hangi aşamalardan meydana geldiği diğer dokümanda anlatılacaktır. Bu konuda ayrı bir yayının inceleme alanına girdiğinden dolayı ayrı ayrı başlıklarda incelemeyeceğiz. Bunun yerine detaylı tez aşamaları (süreçler) bir başka yayında tek tek maddeler halinde incelecek. Böylelikle daha sade olacak. Aynı zamanda yararlı.

B-) Tez Merkezleri Hakkında

Çok fazla tez ofisi olduğu biliniyor. Tez merkezleri hakkında herkes bir şey söylüyor. Oysa çok az net bilgi var. Herkes işini iyi yapıyor. Ancak görülüyor ki bu işten anlayan az. Bu durumda yolda kalmanız muhtemel. Bunu yaşamamak adına dikkat etmelisiniz. Eğer dikkat etmezseniz sonuçları ağır olabilir. Biz konuyla alakalı size doğru yönlendirme yaparız. Anlamadığımız konuya anında olumsuz yanıt veririz. Kısacası bildiğimiz işi yaparız.

C-) Yüksek Lisans Tez Hazırlama Aşamaları

Her işin aşamaları vardır. Yüksek lisans tez hazırlama aşamaları da bundan nasibini alır. Oysa bilgisi olmayan bir insana ne deseniz inanır. Bu yüzden hakkaniyetli olmak lazım. Tüm işlerde bu hususa dikkat ederiz. Eğer ki siz de yardım almak isterseniz öncelikle sizden bilgiler istenir. Gelen bilgiler incelenir. Ancak ondan sonra size yanıt verilir. Rast gele iş alma durumu söz konusu olmaz. Çünkü biz titiz çalışırız. Ön başvuru sonrasında ise size açık bilgi paylaşılır. Sizin istekleriniz dinlenir. Oysa sizin istekleriniz net olmaz ise karşı taraf ne derse desin buna inanmak durumunda olursunuz. Lütfen araştırın!

D-) Sonuç Odaklı Tez Yazan Yerler

Birçok kişi detaylara dikkat etmez. Oysa sizi sonuca bunlar götürecektir. Sonuç odaklı tez yazan yerler ile çalışmanız önerilir. Her fırsatta size sorun çıkaran, sorun çıktığında çözüm üretmeyen firmalarla işin sonu gelmez. İyi ama bunu nasıl anlarız? Pek çok kez vurguladık. İşe başlarken yazılı anlaşma yapınız. Sonrasında ise detayları isteyin. Buna ek olarak işin niteliğini sorun. Telefonla görüşün. Ara ara iletişim kurun. Kesinlikle ani karar vermeyin.

3. En İyi Tez Merkezi

Sonuçta en iyi tez merkezi bulmak düşündüğünüz kadar kolay olmaz. Kolay olsaydı bu kadar insan mağdur olmazdı. Kimse mağdur olmak istemez. Siz de. Bu nedenle başkalarının başına gelen sizin de başınıza gelebilir. İnce eleyip sık dokumalısınız. Bunu nasıl yaparız? Diye soruyorsunuz. Önceki kısımlarda anlatılanları dikkatle inceleyin. Sonrasında kendi düşüncelerini uygulayın. Hepsi bir araya gelirse yanılmanız az bir ihtimal olur. Ayrıca web sayfalarını inceleyin. Yazıları okuyun. Bilgileri inceleyin. Yazılı çalışma sistemi isteyin. Ve lütfen gelen dosyayı okuyun. Eğer zaman ayırmazsanız sonradan çok daha fazla zaman ayırmanız gerekebilir. Detaylı bilgi için bize sorun. İnanın işi bize vermeniz şart değil. Yeter ki bildiğimiz bir şey olsun. Size yardımcı oluruz. Yüksek lisans tez hazırlama olsun ya da olmasın tüm akademik çalıştaylarla ilgileniyoruz. İstenen bilgileri bize iletirseniz inceleme yapıp yanıt verebiliriz. Hafta içi günleri çalışıyoruz. Sabah 09.30, akşam 18.30 arasında dilediğiniz iletişim kanalından bize ulaşın. Size yardımcı olmaktan memnun olacağız.

Kayıt olun Hızlı  İletişim kurun.

Üniversite Tezleri, Yeni Konular Hakkında Geniş Bilgi Alabilirsiniz.