Tez Yazdırma Fiyatları

Ürün veya hizmet satın almadan bedelini bilmek mühim bir konudur. Bu husus tez yazdırma fiyatları için de geçerlidir. Tez yazdırma fiyatları hakkında bilgiyi anında paylaşmayı biz de istiyoruz ancak konu hakkında bir standart söz konusu değildir. İlk olarak burada dikkat edildiği zaman bazı okullarda 30 sayfalık tez kabul olurken; bazı okullarda 80 sayfa bile kabul olmuyor. Hal böyle olunca da yüksek lisans, lisans ve doktora düzeyi programlarda işin rengi değişkenlik gösteriyor. Bu yalnızca kriterlerden bir tanesidir. Ayrıca teslim tarihi önemli bir kriterdir. Bunun yanında gereç ve yöntem kısmı, çalışmanın dili, kullanılması gereken yabancı kaynak oranı gibi bir çok farklı değişken söz konusudur. İşte tam olarak bu nedenlerle anında fiyat vermek genel olarak pek mümkün olmamaktadır. Yoksa sizi uğraştırmak gibi düşüncemiz yoktur.

 

1. Tez Yazdırma Fiyatları Hakkında

Peki anlatılanlara hak verdik ancak tez yazdırma fiyatları hakkında bilgi almak için ne yapmamız gerekir? Çünkü istenen bilgileri iletip tez yazdırma fiyatları hakkında hemen fikir sahibi olmak istiyorum. Diye düşünen kimseler için hemen açıklayalım. İstenen bilgileri aşağıda maddeler halinde sıralanmıştır. Bunlar:

  1. Bölümünüz
  2. Konunuz
  • Teslim tarihiniz
  1. Çalışmanın dili
  2. Gereç ve yöntem bölümü nasıl hazırlanacak?
  3. Yabancı kaynak oranı nedir? (%10 öneriyoruz)
  • Alıntı oranı en çok yüzde kaç olacaktır? (%20 öneriyoruz)
  • Sayfa sayısı ne kadar olacak (yüksek lisans için 80- 100, lisans için 40-60, yüksek lisans projesi için de 40-45 sayfa civarı öneriyoruz).

2. Tez Yazdırma Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Bu bilgileri bize ilettiniz ve şimdi de tez yazdırma fiyatları neye göre belirlenir diye merak içindesiniz. Üst başlıkta belirtilen kriterlerin tamamı fiyatı direkt olarak etkilemektedir. Elbette dönemsel olarak da fiyatlar değişkenlik gösterebilmektedir. Şöyle ki yılın en yoğun dönemleri olan Kasım-Aralık veya Nisan-Mayıs aylarında ciddi manada bir yoğunluk söz konusu olmaktadır. Kapasitemiz dolduğunda biz işleri üstlenmiyoruz. Anlatılmak istenen yıl içerisinde ücretlendirme olarak maksimum rakamları telaffuz edeceğimiz süre bu anlatılan aylardır. Yaz dönemlerinde kısmi olarak ücretlendirmenin düştüğünü ifade etmek mümkündür. Toparlayacak olursak bu ileteceğiniz maddelerin tamamı ücrete doğrudan etki edecektir. Söz gelimi 40 sayfalık bir lisans tezi için talep edilecek ücret 1.300 TL olacaktır. Bu yaklaşık bir değerdir. Talep ettiğiniz bilgilere göre ciddi değişiklikler söz konusu olabilir. Tezsiz yüksek lisans dönem projesi için genelde 1.650 TL ücret talep edilmektedir. Bu ücret ortalama kırk sayfalık bir konu için geçerlidir. Ekstrem bir konu seçerseniz ücret yine artabilir.

 

3. Tez Yazdırma Fiyatları Standart Mı?

En son söylenecek olanı baştan söyleyelim, Hayır. Tez yazdırma fiyatları standart mı diye düşünen kimseler için bu yanıt son derece açıklayıcı olmuştur. Aslında üst başlığı inceleyen kimseler için tez yazdırma fiyatları standart mı demek pek olası değildir. Üst tarafta kısaca paylaşıldığı üzere tez yazdırmanın ücreti kesinlikle standart olamaz. Aynı olması tek bir koşulda mümkün olabilir: İletilen bilgilerin tamamı, yani neredeyse %100’ü aynı olursa o durumda belki ücret aynı olabilir. Bunun dışında tek bir kıstas değişse dahi hiçbir şekilde aynı ücret sunmak pek olası değildir. Nedeni de değişkenlerin tamamen birbirinden farklı olmasıdır. Bir standart olmasa bile yüksek lisans tezi için ortalama 4.250 TL civarı ücret sunulabilir. Ancak bu yabancı kaynak oranı ve sayfa sayısına göre artabilir de azalabilir de.

 

4. Tez Yazdırma Fiyatları Araştırma

Siz de tez yazdırma fiyatları araştırma sürecine girdiyseniz bir şekilde süreci delege edecek birini arıyorsunuz. Tez yazdırma fiyatları araştırma süreci gerçek manada kolay olmayacaktır. Daha doğru ifadeyle burada ciddi bir zorluktan bahsetmek söz konusu olmasa da doğru kuruma ulaşmak gerçek manada önemli bir konu haline gelmektedir. Eğer ki siz doğru kuruma ulaşamazsınız süreç sizin için ciddi manada sancılara neden olabilir. Bu nedenledir ki dürüst biçimde işini yapan ve gerçek manada size yararlı olabilecek tez yazan yerlere ulaşmanız mühim bir konudur. Peki nasıl yapacaksınız? Doğru karar verebilmenin ilk koşulu öncelikle iyi bir araştırmacı olacaksınız. Hatta ilk önce referans üzere bir tanıdığınız ya da arkadaşınızdan alacağınız bilgi üzerine birisini ulaşabilirseniz sizin için en güvenli yol olacaktır. Anlatılan husus mümkün değilse önceki cümlede belirtildiği gibi ciddi bir araştırma yapmanız gerekiyor. Web sayfası ne zaman kuruldu, içerisinde ne kadar makale var? Bu makalelerin yayınlanma tarihi nedir? Yayınlarda neler anlatılıyor bu gibi konulara dikkat etmeniz gerekiyor. Bahsi geçen kıstaslara dikkat etmezseniz sorun yaşamanız kuvvetle muhtemeldir. Birçok kişiden duyuyoruz ki 2.000 TL ücretle yüksek lisans tezi yazılıyormuş. Arkadaşlar bizim için böyle bir rakam mümkün değildir. Eğer ki yaklaşık 40- 45 sayfalık bir çalışma olursa ancak bu rakamlara yaklaşabiliriz. Ki yüksek lisans düzeyi bir tezde bu sayfa sayısı kabul görmez. Bu rakamlara ancak 40 sayfa civarı bir yüksek lisans dönem projesi yazılabilir. Anlatılanlara ek olarak yapacağınız araştırma içerisinde karşı taraf ne şekilde işi yapacak? Sorun çıktığında size ne gibi önerileri vardır? Çalışma danışman ara kontrolüne gidecek mi veyahut kullanılan kaynaklar sizinle paylaşacak mı? Bu gibi konuları netleştirmeniz gerekiyor ayrıca iletişime dikkat etmek adına farklı zamanlarda, ani karar vermeden birkaç kez alternatif tez yazan yerlerle görüşmeniz önerilmektedir. Tüm bahsi geçenleri yaparsanız konu hakkında zihninizde bir şeyler belirecektir.

 

5. En Uygun Tez Yazdırma Fiyatları Burada

Sonuç olarak en uygun tez yazdırma fiyatları burada demeye gayret gösteriyoruz. Hemen eklemek gerekiyor ki en uygun tez yazdırma fiyatları burada ancak kaliteli iş yaparız. Yoksa kopya bir çalışma teslim alan o kadar çok kişi var ki! Biz de bunları duyuyoruz ancak hiçbir durumda böyle bir şey yapmayız. Anlatılan konu art niyet kategorisine girer ki bu husus değerlendirme dışındadır. İşletme politikası gereği kesinlikle yalnızca anladığımız konularla ilgili çalışmaları üstleniyoruz. İlgili konuda insan kaynağımız yoksa kesinlikle iletilen konuyu üstlenmeyiz. Aksi taktirde size zarar vereceğimiz ortadadır. Dolayısıyla da neden böyle bir çalışmayı üstlenelim? Tüm bunların yanında üst paragraflarda anlatılan tüm kriterler bir olumlu-olumsuz karar niteliğindedir. Yani bunlara dikkat etmek suretiyle işleri üstleniyoruz. Yapacağımız bir sayfalık ödevde dahil olmak üzere bu noktalara dikkat ediyoruz. Lütfen size gönderdiğimiz ilk dosyaları inceleyiniz bunlar önemlidir. İddia ettiğimiz kaliteyi ancak bu şekilde sağlarız. Eğer sizi memnun edersek bunun bize olumlu manada geri dönüşü olacağını biliyoruz. Tüm bu anlatılanları ve bu makalede bahsedilenleri dikkate alırsanız doğru kurumlardan birisine ulaşmanız kuvvetle muhtemeldir. Burada yalnızca biz değil bizim gibi işini iyi yapan rakiplerimiz de bulunmaktadır. Herkes kötü, biz iyiyiz gibi bir yaklaşımı doğru bulmuyoruz. Yine de işini iyi yapmayan kimseleri de dikkatle ayıklamanız önem arz etmektedir.  Kısacası ücretten daha fazla konuşmamız gereken konu var. Doktora tezlerinde istenen bilgileri iletmeden ücret paylaşamayız. Çünkü çok sınırlı bir alanda hizmet veriyoruz. 40-50 sayfa civarı lisans tezleri için bazı durumlarda fiyat 1.500 TL, 80 – 90 sayfa civarı yüksek lisans tezi için de 4.000 TL’den az olmamak üzere bir ücret talep ediyoruz. Bu rakamlar değişkenlik gösterebilir. Kesin bilgi değildir. Fikir edinmeniz adına paylaşıyoruz. Net ücret teklifi almak için lütfen istenen bilgileri iletiniz.