Genelde sosyal bilimler disiplinlerinde sayısal verilere dayalı analiz istenir. Bu nedenle de tez istatistik fiyatları incelenir. Çünkü tez istatistik fiyatları ile gerek kendisi yazacak olanlar gerekse de tamamını bir başkasına delege edecekler bilgi alırlar. Bu durumda ise yaklaşık maliyeti öğrenmek amaçlanır. Ayrıca sayısal disiplinlerde de verilerin arasındaki ilişki araştırılabilir. Bu durumda söz konusu ilişkinin tespiti için SPSS ya da muadili programlardan destek alınabilir. Kısacası amacınız her ne olursa olsun elde veri varsa analiz yapıyoruz. Siz, bize amacınızı söyleyin yeter. Tabii ki verileri iletmeniz gerekir. Ek olarak hipotez vs. belirli ise yine bize iletiniz. Bunların mutlaka yararı olacaktır. Ayrıca anket söz konusu ise anketi aldığınız kaynakları bize bildiriniz. Anketi kendinizin hazırlamasını önermiyoruz. Çünkü geçerlilik ve güvenilirlik kabul edilmiş olmalıdır. Bunun yolu ise önceden uygulanmış anketlerdir. Kısacası burada sahip olduğumuz insan kaynakları uzmanları istatistik konusunda yetkin kişilerdir. Eğer sizin de bu anlatılan biçimde gereksiniminiz varsa bize ulaşınız. İstatistik veri analizi ya da SPSS veri analizi hakkında geniş bir hizmet alanımız vardır.

1-) İstatistik Analiz Şart Mı?

Aslında hayır. Çünkü istatistik analiz şart mı? Sorusu ancak anket varsa evet yanıtı alır. Aksi durumda siz anket olmayan bir tez yazarsınız. İstatistik analiz şart mı denildiğinde ise hayır yanıtını verebilirsiniz. Ancak unutmayınız ki eğer sayısal verileri analiz edecekseniz bu mecburdur. Aynı biçimde anket uygulaması yaptıysanız SPSS veri analizi şart olacaktır.

2-) Neden İstatistik Analiz Yapılır?

Çünkü bunları insan eliyle ya da hesap makinesiyle tespit edemeyiz. Özel yazılım gerekir. Neden istatistik analiz yapılır? Diye merak edenler için bu yazılımın öneminden bahsetmek gerek. Bahsi geçen programlar, veriler arasındaki ilişkiyi hesaplayabilir. Genelde SPSS paket programı kullanılır. Ancak birkaç muadil program daha vardır. Bunlar Amos ya da Lisrel gibi yazılımlardır. Ağırlıklı olarak SPSS kullanılmaktadır.

3-) Anket Analizi Nedir?

Aslında anket analizi nedir? Sorusunu üst kısımlarda yanıtladık. Anket analizi nedir? Diye merak edenler için, anket oluşturulması suretiyle toplanan verilerin SPSS ya da benzeri programlarda istatistik analize tabi tutulmasıdır. Bu sayede elde edilen veriler sistemli bulgular haline getirilmektedir. Tez, dönem projesi ya da özel amaçlarda bu kullanılabilir.

4-) Tez Yazdırma

Çoğu kez tez yazdırma ve istatistik veri analizi iç içe geçer. Çünkü anketli bir tez yazdırma talebi söz konusu ise, SPSS ya da diğer programlar ile analiz şarttır. Aksi bir durumda excel ya da hesap makinesi ile bu işlem yapılamaz. Hemen eklemek gerekiyor ki bizden yalnızca tezin/projenin yazımı aşamasında destek alabilirsiniz. Eğer yeterli donanıma sahipseniz analizleri siz yapabilirsiniz. Ya da bunun tam tersi durum söz konusu olabilir. Ancak şunu da biliniz analizlerle ilgili disiplinde bilgi sahibi olmaya gerek yok. Kısacası tüm istatistik analiz işlerini yapabiliriz. Literatür için aynı durum geçerli değildir. Kısacası tüm istatistik analiz işlerini üstelenebiliriz. Ama tezin literatürü için insan kaynakları kadromuz belirleyici olacaktır.

SPSS Veri Analizi Nasıl Yapılır?

Öncelikle bu program istatistik disiplini ile ilgilidir. Yani SPSS veri analizi nasıl yapılır sorusunun tam yanıtını bu alanda donanımlı arkadaşlarımız verebilir. Sadece istatistik mezunu olmak yetmez. Kısacası her iki yetiye sahip kişilerle çalışıyoruz. Analizler çok komplike olduğundan ötürü, burada detaylı açıklama yapmamız mümkün olmaz. Belki bir kitap ancak anlatabilir.

6-) Hangi Tez Merkezi?

Gerek istatistik analizler gerekse de tez yazdırma hakkında hangi tez merkezi? Sorusu akıllara geliyor. Hangi tez merkezi seçilmeli diye bize çokça soru geliyor. Oysa karşı tarafın (biz de dahil) anlattıklarından ziyade sizin ne amaçladığınız mühimdir. Yani tüm bu anlattıklarımızı zihninizde tartınız. Ancak ondan sonra sizin için uygun olan yeri seçiniz. Yoksa kimse bizi seçmeyin demez.

7-) Tez Merkezi Nasıl Seçilir?

Aslında bu yayınların tamamı tez merkezi nasıl seçilir? Sorusuna adeta bir yanıttır. Ancak yalnızca bu alanda yazılmış bilgilerimiz de mevcuttur. Dilerseniz sizinle paylaşabiliriz. Kısaca birden çok değerlendirme kıstasınız olmalı. Sonrasında ise bunlarla ilgili alternatifleri değerlendirmelisiniz. Karşı tarafın anlattıklarına göre değil!

😎 Tez Yazan Yerler

Kim kimi seçecek? Nasıl seçecek? Tez yazan yerler güvenilir mi gibi birçok sorular akıllarda beliriyor. Tez yazan yerler arasında bir kıyaslama yapabilmek adına ilk söylenmesi gereken sizin bu işi kabaca biliyor olmanızdır. Eğer tezin nasıl yazılması gerektiğini bilmiyorsanız size hemen doküman iletebiliriz. Bunu incelersiniz. Ayrıca internette bile onlarca bilgi mevcut. Sonrasında bu araştırmalardan elde edilen bilgileri birkaç arkadaşınızdan teyit edin. Aklınızda oluştuğu şekliyle karşı tarafın koşulları örtüştüğünde seçimi sonuçlandırın.

9-) Kaliteli Tez Anlaşılır Mı?

Sıradan bir öğrenci anlayamaz. Ancak kaliteli tez anlaşılır mı sorusunu soran bu işlemleri kabaca biliyorsa kısmi olarak tespit edebilir. Söz gelimi kullanılan kaynakları incelerseniz, fikir yürütebilirsiniz. Tabi size karşı taraf kaynakları iletiyorsa. Söz gelimi biz tamamını iletiyoruz. Ancak danışman kontrolü olmadan yüzde yüz sonuç almanız mümkün olmaz. Anlatılan yalnızca 1 adet ölçütten ibarettir. Detaylar çok daha derindir.

En Ucuz Tez Yazdırmak

Birçok öğrencinin maksadı en ucuz tez yazdırmak olarak görünüyor. Oysa yükseköğrenim düzeyi eğitim alan birisi en ucuz tez yazdırmak hakkında nasıl seçim yapabiliyor anlamak zor. Bizim önerimiz öncelikle sizin toplayacağınız ücretleri kıyaslamak değildir. Aksine, siz olsaydınız böyle bir işi ne kadara yapardınız? Bunu düşünmeden doğrulara ulaşmanız zor olur. Başkasını bırakın, siz bunu düşünün.

11-) Bilgi Ucuz Olmaz

Konu tez istatistik fiyatları olsun ya da olmasın bilgi ucuz olmaz. Çünkü bilgi ucuz olmaz ki, tez yazdırmak uygun ücretli olsun. Açıkçası üst başlıkta vurgulandığı üzere insanlar işin gerektirdiklerini düşünmüyor ve aldığı her ücrete inanıyor. Bize sorarsanız bizim yapamadığımız işlemler en pahalıdır. Yani biz sadece anladığımız işi yaparız. Yapamıyorsak pahalı olmanızı anlarız. Anlamadığımız işe ise ücret noktasında yorum yapamayız. Siz de bu açıdan bakınız.

Tez Fiyatları

En nihayetinde tez fiyatları hakkında nasıl fikir yürütmeniz gerektiği noktasında temel bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz. Tez fiyatları hakkında bilgi almak adına bize ulaşınız. Ancak sizden ricamız konu, teslim tarihi, sayfa miktarı ve yöntem gibi bilgileri bize iletmeniz olacaktır. Eğer ki konu belirli değil ise seçimi tamamen bize bırakabilirsiniz. Ya da ilgili anabilim dalını iletmeniz yeterli olacaktır. Uzmanlarımız ilgili disiplinde farklı alternatif konuları sizin için seçebilir.

13-) Optimum Tez Fiyatları İçin

Son kısımlara ilerlerken optimum tez fiyatları için bize ulaşabilirsiniz. Dikkat ediyorsanız optimum tez fiyatları ibaresini özellikle seçtik. Çünkü bilgi ucuz olmaz. Ancak bu demek değildir ki biz en pahalıyız. İnsanlar bu konuda önceki cümledeki gibi bir yargıya varabiliyor. Yani en pahalı olan en iyidir gibi. Ucuzluk nasıl hatalı ise, pahalı olanın iyi olduğu algısı da son derece yanlıştır. Her daim olduğu gibi şartlar ortaya konur ve ona göre inceleme yapılır. Ücret hakkında ise ortalama üzerinden ilerlemek har daim doğrudur. Ki biz de tam olarak bu politikayı benimsiyoruz. Bu ince çizgiyi kaçırmayınız.

14-) Tez İstatistik Yapan Yerler

Ana inceleme hakkında tez istatistik yapan yerler neticesinde ücretler vs. hususunda bilgileri ortaya koyduk. Bu çerçevede tez istatistik yapan yerler hakkında bir fikriniz olduğunu düşünüyoruz. Eğer ki anlatılanların herhangi bir kısmında anlaşılmayan bir yer var ise bize ulaşınız. Bunun yanında sormak istedikleriniz hakkında da hafta içi her gün 09.30 ile 18.30 saatleri arasında bize ulaşabilirsiniz. Mail göndermek isterseniz dilediğiniz anda iletiniz. En geç bir iş günü sonrasında yanıt alırsınız. Sizden ricamız teklif almak istiyorsanız çalışmanızla ilgili temel bilgileri bize iletmeniz olacaktır. Sonrasında biz gerekli ön araştırmaları yapacağız. En nihayetinde ise size geri bildirimde bulunuruz. Talep ediyorsanız tez istatistik fiyatları hususunda da koşulları iletiriz. Şartları onaylarsanız birlikte takvim belirleriz. Sonrasında siz gerisini düşünmeyin. Ara kontrol aşamalarında size ileteceğiz ve başarıya adım adım ilerleyeceğiz. Unutmayın ki hocayla çok sayıda görüşmeniz ilerisi için faydalı olacaktır.