Tez Danışmanlık Uzmanı

Genellikle akademik danışmanlık işlemlerini yerine getiremeyecek olan kişiler tez danışmanlık uzmanı arayışına girmektedir. Böylece tez danışmanlık uzmanı tüm süreci yerine getirecek ve çalışma sahibi olarak öğrenci ise hayatının diğer alanlarında kendisine vakit ayırabilecektir. Yüksek lisans başta olmak üzere tüm yüksek öğrenim programlarından mezun olmak için, mezuniyet öncesinde sizden akademik çalıştay talep edilmektedir. İstenen bu araştırma genelde kendi uzmanlığınızın olduğu bir alanda gerçekleştirilen bilimsel araştırma niteliğindedir ve tüm programlarda zorunludur. Tezsiz yüksek lisans programlarında ise dönem projesi veya yüksek lisans projesi olarak görece daha kısa bir araştırma yapılması isteniyor olsa bile temel manada aslında her ikisi de benzer özellikler içermektedir. Konu hakkında profesyonel hizmet veren bir işletme olarak eğer ki sizin de anlatılan biçimde tez ya da proje gereksiniminiz var ise bizimle irtibat haline geçebilirsiniz. Sizden istenen bilgileri bize iletmeniz akabinde gerekli araştırma yapılacak ve talebiniz hakkında size olumlu veya olumsuz geri bildirimde bulunulacaktır. Böylelikle daha ilk aşamadan itibaren eğer ki çalışmanızla ilgili tereddüt var ise süreci üstlenmiyoruz. Eğer olumlu yanıt verilir ise sizin de uygun görmenizle birlikte program yapıyoruz ve buna göre işlemleri başlatıyoruz.

Tez Danışmanlık Uzmanı Kimdir?

İlk olarak tez danışmanlık uzmanı kimdir sorusuna yanıt arayacağımız bu yayında sizin tez danışmanlık uzmanı kimdir konusunda bir görüşünüz var mı? Sorusunun yanıtını merak ediyoruz. Eğer var ise birkaç saniye düşünmenizi rica ediyoruz. Aslında birçok öğrenci bu kişinin tüm disiplinlerde uzmanlığının olduğunu düşünmektedir. Oysa bize göre belirli bir alanda uzmanlığının olması yeterlidir. Çünkü her işi yapıyorum diyen insan aslında hiçbir işi iyi yapamaz. Bu sebeple de belirli bir bilimsel alanda yetkinliği olan ve kendisi için değil de, bu işi profesyonel manada yapan kişilere uzman demeyi daha doğru buluyoruz.

Tez Danışmanlık Hizmeti Hakkında

Uzman hakkında bilgi verdiğimize göre kısaca tez danışmanlık hizmeti hakkında birkaç konuya da değinmezsek olmaz değil mi? akademik danışmanlık hizmeti hakkında söylenebilecek ilk ve en önemli bilgi sürecin bir standardının olmamasıdır. Bu en mühim noktadır çünkü biz çok iyi iş çıkardığımız bir durumda inanılmaz eleştiriler alabiliyoruz. Bu tip durumları sıklıkla yaşadığımızdan dolayı tez danışmanlık uzmanı seçerken referans istemek size ciddi manada yarar sağlamayacaktır. Süreçle ilgili hakkaniyetli ve işlemlere gerçek manada hakim bir yer ile yola çıkmanız olası problem durumunda kayıpsız biçimde yolunuza devam etmenize sebep olacaktır.

 • Acil – çözümler üretir

 • Kurumsal – danışmanlık

 • Tecrübe – bilgi

 • Birikim – bilgi bankası

 • Ulaşım – hızlı ileişim

Tez Uzmanı Nasıl Seçilir?

Bu kadar standart dışı işlemin olduğu bir alanda tez uzmanı nasıl seçilir? Bunun kısa bir yanıtı yoktur. Birçok kişi tez uzmanı nasıl seçilir diye bizden bilgi almak istemekte veyahut çeşitli yerlerde araştırma yapmaktadır. Keşke somut birkaç madde olsa ve size burada sıralasak ancak bu mümkün değildir. Üzerinde önemle durmanızı rica edeceğimiz bazı hususlar yok değildir. Burada sıralayacak olursak ilk olarak yüksek lisans ya da hangi seviyede eğitim görüyorsanız sürecin gerektirdiklerini bilmeniz elzemdir. Bunları kaba taslak bilirseniz karşı taraftan isteyebilirsiniz. Ayrıca önemli olan uzmandan ziyade kurum seçimidir. Çünkü bir kişiye bağlı iş yapmak sorunların belirli bir yerde tıkanmasına sebep olabilir. Oysa olası problem durumunda tez danışmanlık uzmanı değişim hakkı tanıyan bir yerden hizmet alırsanız sorunlu noktalarda çözüm üretebilmeniz mümkün olacaktır.

Tez Uzmanı Önerisi

Son kısımlara gelirken tez uzmanı önerisi almak isteyen birçok kişi bulunmaktadır. Burada profesyonel hizmet veren kurumlardan birisi olarak tez uzmanı önerisi için aşağıdaki maddelere dikkat etmenizi öneriyoruz.

 • Mümkünse referans alarak tercih yapınız.
 • Referanstan kastımız yapılmış bir iş değildir. Çünkü bunu kimin yaptığını siz anlayamazsınız. Referans ile kast edilen hizmet almış bir yakınınızın önerisi olan yerle çalışmanızdır.
 • Yazılı anlaşma yapınız.
 • Olası sorun halinde tez danışmanlık uzmanı değişimi mümkün mü? Bunu sorunuz.
 • Faturalı iş yaptırınız.
 • Detaylarla ilgili size iletilen yazılı dokümanı özenle inceleyiniz. Böyle bir dosya gönderilmedi ise firmadan talep ediniz.

Kaliteli Tez Danışmanlık Firmaları

Sonuç olarak tez danışmanlık fiyatları uzman arayışı içerisinde aslında ulaşmanız gereken noktanın kaliteli tez danışmanlık firmaları olduğu gerçeği karşımızda durmaktadır. Bu detay önemlidir çünkü siz uzmandan memnun olmayabilirsiniz. Böyle bir durumda ilgili işletme size çeşitli alternatifler sunuyor ise problemler bir şekilde çözülecektir. Ancak bir kişi ile çalışmak akademik danışmanlık sürecinde ciddi bir hata olacaktır. Çünkü böyle bir durumda hastalık, beklenmeyen olaylar, diğer problemler gibi sebeplerle işlerin yarım kaldığı çokça duyulmaktadır. Kısacası insanın olduğu yerde hata olabilir veya problemler çıkabilir. Ancak siz gerçek manada profesyonel bir kurum ile süreci yürütürseniz sonuca ulaşmanız çok daha yüksek ihtimaldir. Bu hususta insan kaynakları kadromuzu özenle seçiyoruz ve çok fazla kişi ile çalışmayı doğru bulmuyoruz. Birçok kurum inanılmaz sayıda çalışanı olduğunu iddia etse bile biz bu şekilde iddialı cümleler kurmuyoruz. Sınırlı bir alanda ancak gerçekten uzman olduğumuz konularda iş yapıyoruz. Bir kişinin bile problem yaşamaması için elimizden geleni yapıyoruz. Hiç problem çıkmıyor mu derseniz, kesinlikle sorunlar çıkıyor ancak çözüm noktasında elimizden gelenin fazlasını yapmaya gayret gösteriyoruz. Konuyla ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Kayıt olun Hızlı  İletişim kurun.

Üniversite Tezleri, Yeni Konular Hakkında Geniş Bilgi Alabilirsiniz.