Tez Danışmanlık Hizmetleri

İnceleme konusu olan tez danışmanlık hizmetleri, son dönemlerde sıklıkla araştırılmakta olan bir konudur. Tez danışmanlık hizmetleri popüler etiket sözcük grubunu ağırlıklı olarak konuyla alakalı başvuruda bulunmak isteyen talebelerin gerçekleştirdiğini düşünmekteyiz. Eğer ki siz de eğitim programınızda dersleri tamamlamak üzeresiniz (veya tamamladınız) ve bunun akabinde akademik danışmanlık hizmeti satın almak istiyorsanız bu yayında gereksinim duyduğunuz konularda bilgiler ortaya konulacaktır. Başvuruda bulunmak ve ön bilgi almak için sizden istenen bilgileri bize iletmeniz gerekiyor. Buna ek olarak sözlü ya da yazılı bilgi almak isterseniz bizimle irtibat haline geçmeniz halinde yetkili uzmanlarımız gereksinim duyduğunuz konularda size yardımcı olacaklardır. Kapsamlı bilgi için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Tez/Proje Nedir?

İlk olarak tez/proje nedir konusuna değinmek gerekiyor. Çünkü tez danışmanlık hizmetleri almadan önce bu bilgiyi aktarmak gerekiyor ki, ne satın alacağınızı bilmenizi istiyoruz. Akademik Danışmanlık; Lisans, tezli yüksek lisans ve doktora programlarındaki öğrencilerin mezun olmak için yapmak durumunda oldukları akademik araştırmalara tez denilmektedir. Proje ise hemen hemen aynı kriterlerde bir çalıştay olup sadece tezsiz yüksek lisans programlarında yerine getirilmesi gereken bir prosedür olarak karşımıza çıkmaktadır. Temel manada aralarında bir fark olmasa da proje, teze göre daha yüzeysel hazırlanmakta ve sayfa miktarı olarak kısa olmaktadır.

Tez Danışmanlık Nedir?

Peki, tez danışmanlık nedir? Yukarıda tanımları yapılan akademik çalıştayları normalde öğrencinin kendisi hazırlamak durumundadır. Eğer ki kendisi hazırlamak yerine başkasına yaptırır ise bu işleme tez danışmanlık denilmektedir. Burada iki farklı danışmanlıktan söz etmek mümkündür. İlki tüm işlemleri bir başkasına yaptırmak olup, ikincisi ise öğrenciye kılavuzluk etmek manasında gerçekleştirilen işlemlerdir. Her iki şekilde de tez danışmanlık hizmetleri yerine getirilebilir. Burada önemli olan öğrencinin hangi konuda akademik danışmanlık gereksinimi duyduğudur.

  • Acil – çözümler üretir

  • Kurumsal – danışmanlık

  • Tecrübe – bilgi

  • Birikim – bilgi bankası

  • Ulaşım – hızlı ileişim

Tez Danışmanlık Hizmetleri Hakkında

Tez danışmanlık hizmetleri hakkında birkaç noktaya da değinmeden konuyu tamamlamak mümkün görünmemektedir. Öncelikle tez danışmanlık hizmetleri hakkında bilinmesi gereken en önemli şey sürecin bir standardı bulunmamaktadır. Keşke böyle olsaydı, bizim de işimiz son derece kolay olurdu ancak maalesef ki uygulamada böyle değildir. Böyle bir gerçek olduğundan dolayı, öğrencilerin işin içinden çıkması bazen çok zor ve zahmetli olabilmektedir. Çünkü size göre iyi olan danışmana göre kötü olabilmektedir. Veyahut bu durumun tam tersi de olabilmektedir. Hal böyle olunca da sizin referansınız her daim danışman öğretim üyesi olmak durumundadır.

Tez Danışmanlık Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yukarıdaki başlıkta anlatılan aslında tez danışmanlık hakkında bilinmesi gerekenler arasında ilk olandır. Eğer bunu bilirseniz devamında tez danışmanlık hakkında bilinmesi gerekenler görece daha kolay olacaktır. İkinci olarak ise tez danışmanlık hizmetleri alırken alıntı konusunda bir sınır belirlenmesi gerekliliğidir. Bizim için bu oran istisnasız her çalışmada yüzde yirmi ya da daha altı düzeydedir. Bahsedilen durum bir sayfalık ödev için bile geçerlidir. Buna ek olarak kullanılan kaynakların tamamı dilediğiniz anda sizinle paylaşılmaktadır. Ayrıca danışmanın tüm talepleri ara kontroller neticesinde öğrenilmekte ve bize ilettiğiniz takdirde mümkün olan tüm istekleri yerine getirmekteyiz.

Doğru Tez Danışmanlık Hizmetleri Satın Almak

Sonuçta doğru tez danışmanlık hizmetleri satın almak konusuna da değineceğiz. Açıkçası akademik danışmanlık konusunda doğru kelimesi göreceli olabilir. Çünkü yukarıda da ifade edildiği üzere, doğru olan danışman ne istiyor ise odur diyebiliriz. Biz de tam olarak bu nedenle danışman öğretim üyesi mantıksız bir şey istese bile, çalışma sahibine gerekli uyarıları yapıyoruz ve danışmanın isteklerini dikkate alıyoruz. Bu görünürde doğru olmasa bile pratikte farklı çözümü yoktur. Çünkü danışmanı ikna edemezseniz sonuca ulaşmanız pek mümkün değildir. Tam olarak anlatılan bu sebeplerle, biz tüm işleyişi sizin danışman hocanıza göre yönlendirmekteyiz. Başvuruda bulunmak ve/veya daha kapsamlı bilgi almak için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Kayıt olun Hızlı  İletişim kurun.

Üniversite Tezleri, Yeni Konular Hakkında Geniş Bilgi Alabilirsiniz.