İşletme Yönetimi Tez

MBA en sık tercih edilen yüksek lisans programlarından birisidir. Buna bağlı olarak işletme yönetimi tez yazdırma gerekebilir. İşletme yönetimi tez konusunda destek almak isteyen kişiler için birçok merak edilen soruya yanıt vermesi maksadı ile hazırlanan bu yayının ilgili taraflara yararlı olmasını umut ediyoruz. Bilindiği üzere MBA, master of business administration kelimelerinin kısaltmasıdır. Dilimizdeki karşılığı ise işletme yönetimi yüksek lisansı olarak çevrilebilir. Hemen hemen yüksek lisans düzeyi program açan üniversitelerin tamamına yakınında bulunur ve birçok durumda ilk açılan programlar arasında yer almaktadır. Birçok kişi tarafından da sıklıkla tercih edildiği rakamlarla ortadadır.

İşletme Yönetimi Bölümleri Hakkında

Başlangıçla birlikte giriş yaptığımız işletme yönetimi bölümleri hakkında biraz daha bilgi aktarmaya devam edeceğiz. İşletme yönetimi bölümleri hakkında ifade edilecek ilk olgu en yaygın programlar arasında olduğu gerçeğidir. Bu disiplinde eğitim almış kişilerin yanında farklı disiplinlerde lisans eğitimi almış kişiler tarafından da sıklıkla tercih edildiği bilinmektedir. Program içeriğinde insan kaynakları, pazarlama, yönetim ve organizasyon, stratejik yönetim, temel muhasebe ve denetim, finans, yönetim ekonomisi ve örgütsel davranış gibi dersler bulunmaktadır. Bahsi geçen dersler her programda aynı değildir ve zaman zaman değişkenlik gösterebilmektedir. İlgili programa göre derslerin tamamlanması akabinde işletme yönetimi tez veya tezsiz programlar için işletme yönetimi dönem projesi hazırlanması talep edilmektedir.

Bu Programlar Neden İlgi Görüyor?

Peki bu programlar neden ilgi görüyor sorusuna yanıt vermek gerekiyor. Çünkü işletme yönetimi tez hazırlamadan önce birçok kişi bu programlar neden ilgi görüyor diye düşünmektedir. Bunun birçok farklı nedeni olsa bile temel manada aynı disiplinde lisans eğitimini tamamlamış bireylerin yüksek lisans eğitimi almak istemesi ve sayısal disiplinlerde eğitim almış kişilerin de yönetsel becerileri kazanmak maksadı ile yoğun olarak ilgi gösterdiği bilinmektedir. Özellikle de mühendislik gibi disiplinlerde eğitim almış bireyler son zamanlarda yönetici adayı olmak maksadı ile önemli düzeyde bu programlara kayıt yaptırmaktadırlar. Elbette anlatılanları tamamlayıcı olarak farklı sebepler de mevcut durumun ortaya çıkmasında etkili olmaktadır.

  • Acil – çözümler üretir

  • Kurumsal – danışmanlık

  • Tecrübe – bilgi

  • Birikim – bilgi bankası

  • Ulaşım – hızlı ileişim

İşletme Yönetimi Tezsiz Programlar

Tezli programlara olan ilginin yanında işletme yönetimi tezsiz programlar da birçok eğitim kurumu bünyesinde bulunmaktadır. İşletme yönetimi tezsiz programlar ise belki de işletme yönetimi tez olan programlardan daha fazla tercih edilmektedir. Çünkü artık tezsiz programlar için ALES sınavı zorunluluğu da olmadığından dolayı, herhangi birisi lisans eğitimini tamamladıktan sonra tezsiz programa direkt olarak kayıt olabilmektedir. Bu durum birçok öğrenci için prosedürü ortadan kaldırmıştır. İyi mi ya da kötü mü olduğu tartışılır olsa bile, böyle bir talep olduğundan dolayı sıkça tercih edilmektedir. Söz konusu programlardan mezun olmak için derslerin tamamlanması neticesinde dönem projesi ya da bir başka adı ile yüksek lisans bitirme projesi yazımı talep edilmektedir. Bunu yerine getiren kişiler master programlarından mezun olmaktadırlar.

Kaliteli İşletme Yönetimi Tez Hazırlama

Anlatılanlardan hareketle kaliteli işletme yönetimi tez hazırlama araştırmaları da artış göstermiştir. Çünkü birçok kişi zaten tempolu bir hayatı olduğundan kaliteli işletme yönetimi tez hazırlama firması araştırmaktadır. Bunun neticesinde ise işlemleri kendisi değil, bir başkasının yerine getirmesi beklenmektedir. Benzer şekilde tezsiz programlarda eğitim görenler için de yüksek lisans dönem projesi talep edilir. Sizin talebiniz her ne olursa olsun bu bölümle ilgili disiplinlerin tamamında hizmet verilmektedir. Birçok uzman ekip arkadaşımız bu alanda çalışma hazırlayabilmektedir ve böylece geniş bir kadro ile taleplerinizi yerine getirmeye çalışmaktayız. Üstelik tüm bunları yaparken akademik manada yerine getirilmesi gereken kıstasların tamamına özen gösterilmektedir. Bunlar arasında alıntı oranına dikkat etmek, doğrulanabilir kaynak kullanmak ve danışman eleştirilerinin tamamını yerine getirmek olmazsa olmaz noktalardır. Birkaç sayfalık ödev istense dahi bunları istisnasız yerine getirmekteyiz. Ayrıca anket içeren çalışmalarda SPSS veri analizi noktasında da faaliyetlerimiz bulunmaktadır. Detaylı bilgi için bizimle irtibat kurabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Kayıt olun Hızlı  İletişim kurun.

Üniversite Tezleri, Yeni Konular Hakkında Geniş Bilgi Alabilirsiniz.