Akademik Danışmanlık

Yükseköğretim öğrencileri için akademik danışmanlık hizmet veren firmamız, gereksinim duyulan tüm düzeylerden akademik danışmanlık taleplerini karşılıksız bırakmamaya gayret göstermekteyiz. Ancak burada şöyle bir durum var ki, yalnızca uzmanlığımızın olduğu disiplinlerde hizmet verilmektedir. Öyle ki, eğer ilgili taleple alakalı olarak uzman ekip üyemiz yok ise biz her şekilde söz konusu işle alakalı olumsuz görüş bildirmekteyiz ve süreci üstlenmeyiz. Çünkü talep edilen çalıştay ciddi bir işlemdir ve eğer ki size yarar sağlama noktasında en ufak şüphemiz olur ise kesinlikle sürece bakış açımız olumsuzdur ve işi reddetmek durumunda oluruz. Aksi takdirde ileride telafisi zor veyahut imkansız durumlarla karşılaşılması kuvvetle muhtemeldir. O halde sizler için birincil kıstas alternatifleri değerlendirirken bu kurum sizin ihtiyaçlarınıza tam manası ile yanıt verebilir mi? Amacınız bu soruya yanıt aramak olmalıdır. Diğer ölçütlerle ilgili değerlendirmeleri bunun akabinde yapmalısınız. Ayrıca burada görüşmeleri gerçekleştirirken karşı tarafa yöneltilen bu konuda uzman mısınız? Gibi sorular sizi hiçbir şekilde doğru sonuca götürmeyecektir. Açıkçası kimse biz bu işi bilmiyoruz gibi bir yaklaşım içerisine girmez. O halde yapmanız gereken, kendi tespitleriniz üzerinden akademik danışmanlık alacağınız yere karar vermek olmalıdır. Bu ise ancak kapsamlı bir araştırma neticesinde olabilir. Lütfen bu işlemler için belirli bir zaman dilimi ayırınız.

Akademik Danışmanlık Nedir?

Kısaca ifade edilecek olursa yükseköğrenim öğrencilerinin hazırlamak durumunda oldukları tez, proje, makale ve ödev gibi çalıştayların meydana getirilmesi süreçlerinde talep edilen destekler bütününe akademik danışmanlık denebilir. Danışmanlık kendi başına geniş bir kavram içeriyor olsa da, temel nokta bu işin meydana getirilebilmesi için profesyonel manada destek hizmetlerinin tedarik edilmesidir. Bu hizmetler, sürecin tamamının üstlenmesi, yol gösterici faaliyetler, istatistik analiz işlemleri ve kılavuza göre biçimsel düzenlemeler (format ya da dizgi) gibi sınıflandırılabilir.

  • Anlık – hızlı çözüm

  • Akademik – danışman

  • Profesyonel – tecrübeli

  • Kesin – sonuca ulaşım

  • İletişim – her zaman ulaşılabilir

Akademik Danışmanlık Neleri Kapsamaktadır?

Yukarıda genel hatları ile nitelendirilen hizmetler aslında akademik danışmanlığın kapsamını ifade etmektedir. Bu sınıflandırmaların tamamı söz konusu işlemlerin tümünü kapsamaktadır. Ayrıca eklenecek bir husus var ise yabancı dilden çeviri gibi hizmetler de bu kapsama dahil edilebilir. Elbette burada hedefin akademik bir çalışma olması dikkate alınmalıdır. Kısacası tez, proje veyahut makale yazılması işlemlerinin başından sonuna dek olan süreçler bu hizmeti kapsamaktadır.

Akademik Danışmanlık Yapan Yerler

İnceleme konusu olan akademik danışmanlık yapan yerler açısından birkaç cümle etmeden geçmek olmayacaktır. Açıkçası konuyla alakalı faaliyet gerçekleştiren irili ufaklı birçok kurum bulunmaktadır. Söz konusu yerlerin varlığı su götürmez bir gerçek olsa da, size maksimum yararı sağlayabilecek olan işletmeler ilgi alanınıza girmelidir. Aksi bir durumda akademik danışmanlık yapan yerler çokça olduğundan belki de sizin verim alamayacağınız bir yer ile çalışmanız, işlemlerin hüsran ile sonuçlanmasına neden olacaktır. Bu hususun önemle altını çizmek isteriz.

En İyi Akademik Danışmanlık Merkezi

Anlatılanlardan hareketle, en iyi akademik danışmanlık merkezi konusunda bir arayışınız olduğundan, öncelikli olarak şunu ifade etmek gerekiyor ki, kalite ucuz olmaz. Hem en iyi yer ile çalışayım hem de bu işlemi çok uygun ücrete tamamlayalım düşüncesi kabul edilebilir görünmemektedir. Şöyle ki, buradan en pahalı yer doğru yerdir manası da çıkarılmamalıdır. Çalışma sahibi olarak size düşen en önemli görev en iyi akademik danışmanlık merkezinin neresi olduğuna sizin karar vermenizdir. Bildiğiniz üzere, buraya bunu yapan yalnızca biziz gibi bir ifade bırakmayı da doğru bulmuyoruz ve yayınlarımızda böyle bir şey görmeniz mümkün değildir. Herkesin işine saygı duyuyoruz ve başkalarını yermek yerine kendi olumlu yanlarımızı ve ayrıcalıklı hizmet koşullarımızı sizinle paylaşmaya gayret gösteriyoruz. Takdir edersiniz ki kimse biz bu işi iyi yapamıyoruz demeyecektir. Bu nedenle de nihai kararı her daim size bırakmanın doğru olduğuna inanıyoruz. Kapsamlı bilgi için web sayfamızdaki süreçle ilgili yayınları incelemenizi ve/veya bizimle iletişime geçmenizi rica ediyoruz. Bildiklerimizi sizinle paylaşmaya hazırız.

Kayıt olun Hızlı  İletişim kurun.

Üniversite Tezleri, Yeni Konular Hakkında Geniş Bilgi Alabilirsiniz.