Akademik Danışmanlık Veren Yerler

Yükseköğretim öğrencileri için sancılı bir süreç olan tez hazırlama aşamasında akademik danışmanlık veren yerler ihtiyacı doğabilir. Eğer ki akademik danışmanlık veren yerler konusunda araştırma söz konusu ise bu durumda ilgili bireylerin süreci kendilerinin yerine getirmeyeceği çıkarımında bulunabiliriz. Eğer ki tez/proje yazım aşamasını kendiniz yerine getirecekseniz web sayfamızdaki diğer yayınları inceleyebilirsiniz. Burada daha çok süreci profesyonel manada hizmet satın almak suretiyle tamamlamayı planlayan kişilere yönelik olarak bilgi verilecektir. Dilerseniz yayını incelemeye devam edebilir, dilerseniz de istenen bilgileri başvuru formu aracılığı ile bize iletebilirsiniz. Eğer başvuru formu iletirseniz en geç bir iş günü sonrasında size e-posta aracılığı ile geri bildirimde bulunacağız.

 

Akademik Danışmanlık Nedir?

Yükseköğretime devam eden kişiler için akademik danışmanlık nedir? Diye sorulsa hepsinin iyi-kötü bir fikri olacaktır. Akademik danışmanlık nedir sorusuna en kısa yanıt aslında tez, proje ve makale gibi akademik içerikli yayınlar hakkında talep edilen profesyonel destektir denilebilir. Ayrıca danışmanlık işlemleri yol gösterme mahiyetinde olabileceği gibi işlemlerin tamamının yerine getirilmesi biçiminde de olabilir. Akademik danışmanlık veren yerler arasında bulunan işletmemiz her iki şekilde de faaliyet gerçekleştirmektedir.

Akademik Danışmanlık Gerekli Mi?

Konu akademik danışmanlık veren yerler olunca hemen akademik danışmanlık gerekli mi sorusu akıllara gelmektedir. Akademik danışmanlık gerekli mi diye soran kişilere açıkçası bu kesinlikle olmazsa olmaz bir husustur diyemeyiz. Çünkü bu aşamaya ulaşmış bir kişi olarak, kendiniz her koşulda bu işlemleri yerine getirebilirsiniz. Bu gerçek ile yüzleşmek gerekiyor. Ancak bunları yaparken ne kadar emek sarf edersiniz, ne kadar zaman harcarsınız ya da ne kadar yıpranırsınız yanıtlanması gereken hususlar bunlardır. Kısacası işi gücü bırakıp bu süreci tamamlamak çok pratik olmayacaktır. Olması gereken normal hayatın akışı içinde devam etmek suretiyle belirli bir zaman ayırarak tez/proje yazım aşamasının bitirilmesidir. Eğer ki bu mümkün değil ise akademik danışmanlık veren yerler konusunda araştırma yapıp süreci bir başkasına delege edebilirsiniz.

  • Acil – çözümler üretir

  • Kurumsal – danışmanlık

  • Tecrübe – bilgi

  • Birikim – bilgi bankası

  • Ulaşım – hızlı ileişim

Akademik Danışmanlık Hizmetleri Hakkında

Birçok öğrencinin tesadüf eseri konuyla alakalı akademik danışmanlık hizmetleri hakkında bilgi sahibi olduğunu gözlemliyoruz. Akademik danışmanlık hizmetleri hakkında bilinirlik oranının düşük olması sebebiyle, belki de konuyla alakalı hizmet almayı düşünen birçok kişi profesyonel hizmetlerimizden haberi dahi olmadan onca sıkıntı ile boğuşmaktadır. Akademik danışmanlık veren yerler hakkında bu düzeyde sınırlı bilginin olması en önemli problem gibi görünmektedir. Yine de internet üzerinde araştırma yapan bireylerin biz ya da bizim gibi faaliyet gösteren yerlere ulaşması kuvvetle muhtemeldir.

 

Kaliteli Akademik Danışmanlık Veren Yerler

Son başlığa ulaştığımızda kaliteli akademik danışmanlık veren yerler hakkında birkaç cümle kurmak gerekiyor. Çünkü birçok kişi kaliteli akademik danışmanlık veren yerler hakkında yeterli bilgiye sahip olmuyor. Bilgi sahibi olsa bile güvenilir bir kurum arıyor. Ki hiç haksız sayılmazlar çünkü maalesef her sektörde olduğu gibi bu alanda da işini profesyonel olarak yapmaktan uzak çok yer bulunmaktadır. Hal böyle olunca da güvenilirlik ön plana çıkmaktadır. Biz de tüm faaliyetlerimizi güvenilirlik üstüne inşa etmeye çalışıyoruz ki, karşılıklı olarak yarar sağlamamız mümkün hale gelebilsin. Bunu yapmanın ilk koşulu gerekli dürüstlüğün ortaya konulması neticesinde son derece şeffaf bir çalışma ortamının meydana getirilmesidir. Ayrıca sıkı bir iletişim ve dilediğiniz anda ulaşılabilir olmamızın öneminin de farkındayız. Bu sebeple hafta içi her gün 09.30-18.30 saatleri arasında bizimle telefonla iletişim kurabilirsiniz. E-mailleriniz ise en geç bir iş günü sonrasında yanıtlanmaktadır. Ayrıca çalışma düzeni ile alakalı tüm aşamalar yazılı olarak size iletilir ve bunları incelemeniz rica edilir. Ancak böyle olursa gerekli şeffaflığı sağlayabileceğimize inanıyoruz. Başvuru için web sayfamızdaki formu doldurabilir veyahut sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kayıt olun Hızlı  İletişim kurun.

Üniversite Tezleri, Yeni Konular Hakkında Geniş Bilgi Alabilirsiniz.