Tez Hazırlama

Öncelikli olarak yüksek lisans programlarında olmak üzere tez hazırlama hususunda faaliyet gösteren işletmemiz, dönem projesi ve tez hazırlama gibi işlemlerin tamamında sizin için profesyonel hizmetlere yönelik çalışmalar gerçekleştirmektedir. Bu düzeyin yanında lisans veyahut doktora programlarında eğitim gören talebeler için de hizmetlerimiz bulunmaktadır. Ancak ağırlıklı olarak yüksek lisans tez hazırlama konusunda hizmetlerimizin bulunduğu bir gerçektir. Kendimizi bu alanda geliştirme çabamız olduğunuzdan dolayı ağırlığı her daim bu seviye üzerinde yoğunlaştırdığımızı ifade edebiliriz. Bu yayında tez hazırlama hakkında merak edilenler, tez nasıl hazırlanır, tez ne kadar zamanda hazırlanır, tez hazırlarken dikkat edilecek kıstaslar ve en iyi tez hazırlama alternatifleri gibi konulara değinilmesi planlanmaktadır. Umarız sizin için yararlı bir çalışma olacaktır. Burada anlatılanlar akabinde merak ettikleriniz veyahut ek bilgi almak istediğiniz hususlar var ise bizimle irtibat haline geçebilirsiniz. Başvuru için istenen bilgileri iletmeniz gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Tez Hazırlama Hakkında

Akademik içerikli yayınlarla ilgili olarak en çok yer tutan tez hazırlama konusudur. Bu sebeple biz de tez hazırlama hakkında birkaç hususu paylaşma gereği duymuş bulunuyoruz. Öncelikle önerimiz şudur ki ilgi alanınıza giren bir konuda çalışmaya başlamanız ciddi manada yarar sağlayacaktır. Birçok öğrenci kendisi için bu hususun önemli olmadığını düşünüyor olsa da bu ciddi bir yanılgıdır. Söz gelimi çalıştığınız şirketle ilgili bir araştırma yapmanız iş arkadaşlarınız arasındaki rekabette size yarar sağlayacaktır. Bu sebeple amacınız ne olursa olsun size yarar sağlayacağına inandığınız bir konuda süreci başlatmanız önerilmektedir. Ayrıca bu sürecin tamamını ciddiye almanız ve titiz biçimde işlemleri tamamlamanız da başarıya giden yolda gereksinim duyacağınız bir diğer ölçüttür.

Tez Nasıl Hazırlanır?

Bu soruya kısaca yanıt vermek gerçekten zor görünmektedir. Tez nasıl hazırlanır sorununa verilebilecek en sade yanıt akademik etik ilkelerine bağlı kalacak şekilde, planlı ve programlı biçimde ilerlemek kaydı ile belirli bir emek ile yazılabilir yanıtı verilebilir. Kısacası siz dilerseniz satın almak suretiyle bu işlemleri tamamlamaya karar veriniz; dilerseniz de kendiniz hazırlayınız, bunun bir önemi olmaksızın, planla/programlı hareket etmek ve bir miktar emeği ortaya koymalısınız. Sürecin içeriği hakkında teknik detaylar için konuyla alakalı hazırlanan kapsamlı bilgilendirme yayınlarımıza göz atabilirsiniz.

  • Acil – çözümler üretir

  • Kurumsal – danışmanlık

  • Tecrübe – bilgi

  • Birikim – bilgi bankası

  • Ulaşım – hızlı ileişim

Tez Ne Kadar Zamanda Hazırlanır?

Bize en sık yöneltilen soruların başında gelen tez ne kadar zamanda hazırlanır sorusuna net yanıt vermek maalesef ki yine mümkün değildir. Bizim görüşümüzü soracak olursanız birkaç aydan kısa olmamalı ve 6 aydan da çok fazla uzamamalıdır. Burada anahtar kelime danışman ile maksimum sayıda görüşme gerçekleştirmeniz yönünde bulunacağımız öneridir. Çünkü söz konusu işin bir standardı olmadığından dolayı, süreç içinde danışman kontrolleri azami öneme sahiptir. Size düşen belirli bir takvim ortaya koyup, ara kontrollerde danışman ile mutlaka görüşmenizdir. Bunun için ortalama 2-4 ay gibi bir süre ön görüyor olsak bile, daha kısa ya da daha uzun sürelerde tez hazırlama yapıyoruz. Ancak şunu da unutmayınız ki, konu, danışman, okul içi prosedürler, araştırma yöntemi, verilerin hazır olup olmadığı gibi değişkenler bu işlemlerin yapım aşamasını direkt olarak etkilemektedir.

Tez Yazarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İlk öncelik olarak intihal (bilgi hırsızlığı) konusunda hata yapmamaktadır. Açıkçası tez hazırlama aşamasında buna dikkat ederseniz ve ilgili bir danışman öğretim üyesi ile çalışıyorsanız işlemler bir şekilde başarıyla sonuçlanacaktır. Bunun dışında sizin maksimum verim ile çalışmanız için teknik detayları içeren bilgilendirme dosyamızı incelemenizi önermekteyiz. Çünkü konu birkaç satır ile geçiştirilebilecek nitelikte değildir. Burada konuyla ilişkisi münasebetiyle birkaç cümle kurulmasına ihtiyaç duyulmuştur.

En İyi Tez Hazırlama Alternatifleri

Araştırma içerisinde olan talebeler için her daim en iyi tez hazırlama merkezi alternatifleri merak edilmektedir. Açıkçası bu konuda birden çok kurum bulunmaktadır. Sonuçta bizden başka herkesin yaptığı iş kötüdür gibi bir yaklaşım içerisinde olmamız doğru ve etik değildir. Ancak süreçle ilgili karşılaşacağınız tüm durumları size işe başlamadan (teklif aşamasında) ileten işletmemiz, satın alacağınız içeriği size şeffaf biçimde sunmaktadır. Ayrıca olası sorun durumunda neler yapılacağını da size aktarmaya gayret göstermekteyiz. Bu anlatılanlardan hareketle olası alternatifleri değerlendirirken kıyaslama yaparsanız aklınıza yatacak seçenekler emin olunuz çok olmayacaktır. Elinizde kalan alternatifler ise tez hazırlama konusunda sizi başarıya götürecek seçeneklerin toplamı olacaktır. Yeter ki belirli bir zaman ayırıp detaylı araştırma yapınız. Aksi takdirde problemlerin sonu gelmeyebilir. Kendi adınıza en iyi sonucu elde etmeniz için sahip olduğumuz tüm enerjiyi kullanmaya hazır olduğumuzu önemle vurgulamak isteriz.

Kayıt olun Hızlı  İletişim kurun.

Üniversite Tezleri, Yeni Konular Hakkında Geniş Bilgi Alabilirsiniz.